Logo

Sicher Dach Paweł Niemiec
45-528 Opole, ul. Józefa Dobisa 6
tel.: 668 571 157

 
Logo

Mentor Rozwoju Zawodowego


"Krok 1A" - Mentor „to ktoś oferujący wiedzę, zrozumienie, perspektywę osobie szczególnie tychże potrzebującej"

Wielu określeń używa się wymiennie ze słowem "mentor": "doradca", "krytyczny przyjaciel", "promotor", "przewodnik", "nadzorca" (ang. "supervisor"), "nauczyciel", "mistrz".

Z kolei "osoba mentorowana" (ang. mentee) może w różnych okolicznościach stawać się "stażystą", "kandydatem", "protegowanym", "podopiecznym", "partnerem".

Mentoring „jest relacją nakierowaną na rozwój, opiekę, dzielenie się i pomoc, w której jedna osoba inwestuje swój czas, know-how i energię, żeby pobudzić i przyspieszyć rozwój innej osoby, rozwinąć jej wiedzę oraz zdolności".

Cel procesu (Mentoring jako proces) - Cel ten zawsze zostaje ustalony indywidualnie przez mentorowanego i jego mentora. W celu zawarte są potrzeby rozwojowe mentorowanego, które mają budować jego wewnętrzne zasoby takie jak: wiedza, kwalifikacje, umiejętności i doświadczenia zawodowe wpisując się jako proces w strategię funkcjonowania i rozwój firmy.

Przykład określenia potencjalnego celu oraz procesu Mentoringowego:

1. Potencjalny cel mentoringowy: Tytuł mistrza rzemieślniczego

(Zapoznajcie się Państwo z suplementem dyplomu mistrzowskiego który to, uszczegóławia w "punktach" potencjalny cel mentoringowy  - czytaj załącznik poniżej)


2. Proces mentoringowy określony jest warunkami dopuszczenia do mistrzowskiego egzaminu rzemieślniczego.  

(Zapoznajcie się Państwo z załączonymi poniżej Warunkami Dopuszczenia do Egzaminu Mistrzowskiego)

Zwróćcie Państwo szczególną uwagę na strukturę egzaminu, a w szczególności na dziedziny z których jest przeprowadzany egzamin pisemny, ustny i skonfrontujcie je z kwalifikacjami właściciela firmy wyszczególnionymi w zakładce „Właściciel firmy”.

"Krok 1B - Właściciel firmy" =>